A RESZTE DOPISZE ZYCIE...
RSS
niedziela, 23 lipca 2017
piątek, 14 lipca 2017

Картинки по запросу фемида gif

Rosyjska policja zatrzymala wczoraj w Sankt Petersburgu poszukiwanego w Polsce za pedofilie Krzysztofa Pomorskiego. 

Pomorski jest podejrzany o rozpowszechnianie pornografii dzieciecej. Zostal zatrzymany przez rosyjska policje i pracownikow Interpolu na polecenie prokuratury rosyjskiej i prosbe prokuratury polskiej. 

Pomorski zostal zatrzymany w pracy. Od lat mieszka w Rosji, pracuje tam jako dyrektor biura projektow w duzej firmie budowlanej.

09:18, nikola_piterski2
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 lipca 2017

Картинки по запросу картинки карикатура польша сносит памятники

Szef polskiego MSZ podkreślił, że Polska nie traci nadziei na konstruktywny dialog z Rosją i zapewnił, że podejmuje starania, aby przyczynić się do rozwiązania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. – Postrzegamy Rosję jako wielką szansę. Sąsiadujemy z olbrzymim rynkiem i z wielkim dostawcą surowców – powiedział minister. – NATO i UE nie prowokują Rosji, odpowiadają natomiast na prowokacyjne zachowanie Moskwy – dodał.

(Wywiad ministra Witolda Waszczykowskiego dla austriackiego dziennika "Der Standard"

P.S. Dobrymi checiami pieklo jest wybrukowane.

17:05, nikola_piterski2
Link Komentarze (1) »
środa, 12 lipca 2017

We wtorek Rada ds. Gospodarczych i Finansowych UE zatwierdzila umowe o strefie wolnego handlu Ukrainy z UE. 

 W ramach tej strefy ukrainscy producenci moga dostarczac do Europy surowiec i towary o niskiej wartosci dodanej. Kwoty – niewielkie. Na poszczegolne kategorie artykulow zywnosciowych w 2016 r. Ukraina ich wyczerpala w ciagu poltora miesiaca. W marcu tego roku Kijow wyczerpal kwoty na bezclowy eksport miodu, cukru, kaszy, maki, soku winogronowego i jablkowego, a takze kukurydzy.

Jednak zdaniem prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki umowa stowarzyszeniowa z UE byla jednym z podstawowych zadan i oczekiwan Euromajdanu. Poroszenko oswiadczyl, ze Kreml «mobilizowal wszystkie swoje zasoby przeciwko umowie stowarzyszeniowej», ale «poniosl kolejna porazke». On takze wyrazil przekonanie, ze jego kraj przystapi do UE i NATO, wchodzac do «rodziny europejskich narodow».

Картинки по запросу картинки порошенко и ким чен ын

10:52, nikola_piterski2
Link Komentarze (1) »
wtorek, 04 lipca 2017

«Nasz przekaz jest bardzo jasny: z Banderą do Europy nie wejdziecie. Mówimy to i głośno, i cicho. Nie powtórzymy błędów z lat 90., gdy nie domknęliśmy pewnych spraw w relacjach z Niemcami oraz z Litwą. Mam tu na myśli status polskich mniejszości w tych krajach. Nauczeni tymi doświadczeniami będziemy od Ukrainy stanowczo się domagali, by wszystkie sprawy zostały wyczyszczone, zanim Kijów stanie u wrót Europy, prosząc o członkostwo». 

(MSZ Polski Witold Waszczykowski)

 

 «Po co nam tacy partnerzy? Sa partnerzy, ktorzy chca, aby tanczylismy na ich  polecenie (doslownie po rosyjsku brzmi “aby tanczlismy pod ich dude”). W koncu, kim sa Polacy, ze musza nam okreslac, kto jest dla nas bohaterem narodowym, a kto nie jest bohaterem, kto zasluzyl przed Ukraina, a kto nie zasluzyl? Dlatego, ze wyginamy sie przed kazdym golodupcem, to my tak i wygladamy. A co w Moskwie powiedza, a co powiedza w Warszawie albo w Berlinie lub Brukseli? W koncu, a w Kijowie, co powiedza? A w Kijowie nic nie beda mowic, bo boja sie, jak przestraszona mysz, ktora nie wie, gdzie sie rzuci».

«Jakie wyjscie? Wiesz co? Naplulbym Polakom w twarz i cala sytuacja».

(Posel Rady Najwyzszej Ukrainy Jurij Szuchewicz)

 

22:40, nikola_piterski2
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 03 lipca 2017

Real Atmosphere

                                                                            Chile vs Germany

Firework Over The Krestowsky Stadium

FIFA Football World Championships – World Cup 2018

Welcome to Russia! 

15:37, nikola_piterski2
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 czerwca 2017

CMWP SDP. Protest przeciwko kolejnemu przedłużeniu aresztu w Moskwie dla ukraińskiego dziennikarza Romana Suszczenki

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP  stanowczo protestuje przeciwko kolejnemu  przedłużeniu aresztu  w Moskwie dziennikarza ukraińskiej agencji Ukrinform Romana Suszczenki pod zarzutem szpiegostwa oraz wzywa władze rosyjskie do oddalenia oskarżeń przeciwko dziennikarzowi  i do jego natychmiastowego uwolnienia.

(http://sdp.pl/informacje/14347,-cmwp-sdp-protest-przeciwko-kolejnemu-przedluzeniu-aresztu-w-moskwie-dla-ukrainskiego-dziennikarza-romana-suszczenki,1498578564)

Obludniku, wyjmij najpierw belke z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjac zdzblo z oka sasiada swego! 

Co się dzieje w Polsce – 07.05.2017.

Za kilka dni kończy się okres, trwającego już 12 miesiecy, tymczasowego aresztowania Mateusza Piskorskiego. Wiemy już, że prowadząca sprawę prokurator otrzymała od swoich zwierzchników, z całkowicie kontrolowanej przez partię rządzącą Prokuratury Krajowej, zgodę na przedłużenie prowadzenia śledztwa w tej sprawie. W związku z tym, na najbliższej rozprawie, z całą pewnością będzie żądać od sądu dalszego przedłużenia aresztowania Piskorskiego. Rozprawa ma się odbyć 11 maja, prawdopodobnie w sądzie apelacyjnym.

Znalezione obrazy dla zapytania mateusz Piskorski

Dr Mateusz Piskorski

Polskie prawo, wysoce niedoskonałe w tym względzie i krytykowane przez różne międzynarodowe instytucje, przewiduje, że po 12 miesiącach aresztowania wniosek o jego przedłużenie musi złożyć już prokurator nadrzędny nad dotychczas występującą Anną Karlińską, do sądu wyższej instancji. Jeśli i tym razem sąd automatycznie uzna „racje” prokuratury, jak to od lat dzieje się w Polsce nagminnie, czy też zrobi to pod politycznym naciskiem, co jest normą w państwie PiS, sprawa wkroczy już w patologiczne obszary mrocznego polskiego wymiaru „sprawiedliwości”.

I tu już w Polsce zaczyna się istny horror. Po pierwszym rocznym okresie aresztowania w polskim prawie nie ma już praktycznie żadnych ograniczeń długości tymczasowego aresztowania, bo wystarczy, że prokurator powoła się na„szczególną zawiłość sprawy”, a ta pozostaje kwestią uznania i widzimisię sądu, i to wystarczy.

„Rekordziści” byli więzieni w areszcie nawet do 8 lat. Marek Dochnal był przetrzymywany w areszcie śledczym bez postawienia zarzutów 3,5 roku. Na kilkadziesiąt tysięcy wniosków prokuratury o zastosowanie aresztu polskie sądy uwzględniają aż 90% z nich. 20% osadzonych w areszcie przebywa w nim  ponad 2 lata.

Sejm RP
.
.
Państwo Polskie, my podatnicy, za to bezprawie wymiaru sprawiedliwości płacimy rocznie po kilkanaście milionów złotych odszkodowań, które niesłusznie aresztowanym zasądza Trybunał Sprawiedliwości w Strasburgu. Na polskie sądy oczywiście nie ma co liczyć. Tu ręka rękę myje i mamy do czynienia ze środowiskową „solidarnością” organów ścigania, prokuratury i sądów. Kolejna decyzja sądu na rękę pisowskiej prokuraturze, otwiera jednak w końcu drogę do Strasburga. Skarga na Polskie Państwo już tam od dawna leży i czeka na rozpatrzenie.
.
Chcesz pomóc? Licz się z utratą pracy!
.
Mając na uwadze te fakty i duże prawdopodobieństwo, że sąd znów przedłuży aresztowanie, adwokaci, przyjaciele i współpracownicy Piskorskiego, zbierają od jakiegoś czasu podpisy pod poręczeniami, by w ten sposób zastąpić areszt, który jest najcięższym środkiem zapobiegawczym, i który co do zasady powinien być stosowany wyjątkowo i bardzo ostrożnie. Niech się ta cała „sprawa” toczy dalej, ale niech i Piskorski bierze w niej udział z wolnej stopy.
.
Zbieranie podpisów wśród zwykłych ludzi szło całkiem dobrze. Pomysłodawcy zbierania podpisów słusznie jednak doszli do wniosku, że dobrze by było, gdyby wśród poręczycieli znalazły się jakieś osobistości, jacyś utytułowani ludzie ze świata kultury i nauki. W tym celu inicjatorzy skontaktowali się telefonicznie z uczelnią (Wyższą Szkołą Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki), na której wykładał Mateusz Piskorski. Otrzymali stamtąd obietnicę złożenia podpisu pod tym dokumentem przez rektora i innych pracowników uczelni. Kilka dni później jednak poręczenia odmówili. Otóż wkrótce po telefonicznej rozmowie przyszło na uczelnię wezwanie na przesłuchanie do ABW. Po tym przesłuchaniu, na którym nie wiadomo jakich gróźb i szantaży użyto, uczelnia wycofała się z poręczenia za Piskorskiego. Ostatnio straciła też budynek, w którym miała swoją siedzibę. Zburzono budynek „Uniwersalu” wraz z „Rotundą” i po szkole, w której Piskorski pracował, nie pozostał kamień na kamieniu. Czy ma to związek ze sprawą? Kto wie? Tu jest IV RP, a zemsta PiS nie zna granic logiki ani przyzwoitości.
.
Znalezione obrazy dla zapytania abw
.
Siedziba ABW w Warszawie
.
Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku jednego znanego polskiego profesora, który przed laty był promotorem pracy doktorskiej Piskorskiego. Ten również początkowo bardzo zdecydowanie potwierdził swoją gotowość do poręczenia. Jednak kilka dni później, mocno przestraszony przeprosił, że jednak tego podpisu złożyć nie może. Jego również, zaraz po telefonicznej rozmowie, odwiedzili smutni panowie z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W tym samym czasie, jego szkoła, Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie wykłada politologię, zawiesiła  jego profesurę. Oczywiście nikt tego nie podał za powód zawieszenia, tylko po prostu zawieszenia się zdarzają w naszym kraju tak samo jak seryjni samobójcy.
.
Takich przypadków było zapewne więcej. Niestety nie o wszystkich się dowiemy. Strach o utratę możliwości zarobkowania ma paraliżującą siłę przekonywania. Przeraża też poziom stosowanej inwigilacji społeczeństwa przez tajne służby. Bo jeśli tylko w rozmowie telefonicznej pada nazwisko Piskorskiego, a chwilę po tym zjawią się u rozmówcy pracownicy ABW, to żyjemy już chyba w państwie policyjnym? Zastanawiać może też fakt, czy to sąd tak niefrasobliwie na prawo i lewo wydaje służbom zgodę na podsłuchiwanie rozmów obywateli, czy też służby te to już państwo w państwie i podsłuchują kogo chcą i kiedy chcą?
.
Piskorski ma się lepiej
.
Na pobicie Piskorskiego przez funkcjonariusza ABW, została złożona skarga. Skarga ma już status zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Piskorski czuje się lepiej, lekarz udzielił mu niezbędnej pomocy, ale nadal narzeka na ból pleców, które szczególnie ucierpiały podczas brutalnej próby przewrócenia go na ziemię przez funkcjonariusza ABW, który bił Piskorskiego przy głośnych protestach służby więziennej, przeciw stosowaniu zupełnie nieuzasadnionej przemocy. Miejmy nadzieję, że odpowie za swoje czyny. Nie teraz, to może, gdy PiS przeminie?
.
Ze strony służb można się spodziewać dalszych bezprawnych działań, także tych zagrażających zdrowiu i życiu aresztowanego. Materiały, które gromadzi Rzecznik Praw Obywatelskich czy Helsińska Fundacja Praw Człowieka od dawna pokazują rozmiary degeneracji polskiego wymiaru sprawiedliwości. Ludzi więzi się do czasu, gdy przyznają się do bycia wielbłądem i dobrowolnie poddadzą się karze. Często stosuje się wobec nich szantaż i groźby. Groźba odebrania dzieci i oddania ich do domu dziecka, na niewielu nie zrobi wrażenia. A takie przypadki już były. Ostatnio, tygodnik „Polityka” przedstawił nawet raport o stosowaniu tortur na polskich komisariatach, które określił jako „polską codzienność”.

Napisał: Jarosław Augustyniak
Post scriptum 


14:31, nikola_piterski2
Link Dodaj komentarz »
piątek, 23 czerwca 2017

  Z dawien dawna, nie na poczatku ludzkosci, ale juz lat temu dziesiec, w Internecie pojawil sie i stal sie popularny miedzynarodowy miem: "Polska nie moze w kosmos". W ramkach tego miema smieszna kulka w kolorach polskiej flagi smucila sie czyz zloscila sie, kiedy pozostale kraje przescigaly Polske z jakichs stron. Popularnym ten miem stanal wlasnie dzieki Polakom, dlatego, ze ironizowac nad soba Polska czasem jeszcze moze. Na dniach polski Sejm (to jak nasza Duma Panstwowa) uzgodnil wyburzenie ponad 500  pomnikow zolnierzy Armii Czerwonej, poleglym o wolnosc Polski. Wiadomo zas, ze pamietac Polska nie moze, bo choruje na padaczke.

Rosja i Polska, oczywiscie, maja bardzo powazna i ciezka historie stosunkow wzajemnych. My, tacy-siacy, w zaden sposob nie mozemy wybaczyc im chuliganstwa na Kremlu, wspoldzialan ze Szwedami i Francuzami w wojnach przeciwko Rosji oraz innego swinstwa, w tym masowego zabojstwa czerwonoarmistow w 20 latach wieku przeszlego. Polacy dotychczas wydymaja do nas usta po to, ze ich z tego Kremla i z kraju wypedzilismy, potem nazwali ich panstwo krolestwem w skladzie naszego imperium, a potem jeszcze przylaczyli do bloku socjalistycznego. No i plus Katyn, historycy dyskutuja, ale w Rosji ogolnie, rzecz biorac, dominuje punkt widzenia, ze polscy oficerowie zostali ofiarami NKWD. No, nie pomyslcie czego takiego, zeby zbyt silnie przerzywalem za tych oficerow, bo mi wciaz sa blizej nasze czerwonoarmisci, ktorych wlasnie oficerowie zabijali 20 lat temu wczesniej w prawdziwych polskich obozach koncentracyjnych dla rosyjskich jencow wojennych. Na dodatek Polacy dotychczas obrazeni tym, ze ich, powiedzmy sobie szczerze, nietrzezwa delegacja, przedstawiona najwyzszymi urzednikami panstwa, odmowila od rezerwowego lotniska i wolala lamac nasze brzozy rzadowym samolotem.

Dobrze, polska logika taka jaka jest czyli w rodzaju logiki kobiecej, ale jeszcze straszniejsza: tak, oni udzerzyli sie o szafke nocna, jednak winni wciaz jestemy my.

Teraz o swiezych wydarzeniach, ktore Polacy po prostu powiazali w czasie z wtargnieciem III Rzeszy do ZSRR. Rozni liberalni glupki rozwazaja niby dwoma latami wczesniej ZSRR razem z nazistami dzielil Polske. Ale tu nalezy wniesc szereg uscislen. Na 17 wrzesnia 1939 roku, kiedy Polski juz prawnie nie istnialo (kierownictwo kraju ucieklo), ZSRR wszedl na terytorium, ktore pierwotnie Polska zlapala u nas w sumie 19 lat temu, zanim przegrala wojne z Niemcami. Czyli ZSRR zajal te ziemie, ktore wczesniej Polska odebrala calkiem bezprawnie. Odsuneli granice, wyprodukowali dla Niemcow dluzsza droge do Moskwy, a Brzesc zostal praktycznie nieprzystepnym. Tak ze wszystkie historii od dziesiejszych polskich politykow i historikow niby o majacej miejsce «radzieckiej okupacji», porzucimy jak nastepny jaskrawy przejaw ich kompleksow.

Jednak przejdziemy do sedna. Za wyzwolenie Polski od hitleryzmu oddalo zycie ponad 600 tys. zolnierzy sowieckich.  Kraj ten, po tym jak my jego uwolnili, nie stracil panstwowosci, otrzymal glos w ONZ i dostal wiele wiele wolnosci, plus niemale gruntowe zdobywania za rachunek zwyciezonych przez Czwerwona Armie Niemiec.

Dzis Polska gorliwie pozbywa sie «strasznego i totalitarnego» radzieckiego dziedzictwa. Zasadniczo natrzasajac sie nad starymi radzieckimi pomnikami i pochowkami. Ale sa przeciez skuteczniejsze sposoby  skonczenia z «totalitarnymi wrzodami na ciele kraju». Mozna zakopac warszawskie metro i zniesc tam wiezowiec, mozna zwrocic Niemcom wszystkie ziemie, mozna odmowic sie od wielu setek objektow przemyslowych. Ale od wszystkiego tego Polska odmawiac z jakiegos tam powodu nie chce. Oto natrzasac sie z martwymi — to w ich stylu.

Tylko wyobrazcie sobie najdziksze skomlenie, ktore podniosl sie by, gdyby zaczelismy znosic pomniki Polakow w Rosji? W Katyniu tej zas albo gdzies jeszcze. Tym krzykiem mozna bylo by Everest zetrzec w pyl. Moze byc  tak nie robimy wlasnie dlatego, ze strzezemy planete. Ale, najprawdopodobniej, robimy to w pamiec i szacunek do martwych niezaleznie od tego, kim by oni nie byli . Polska zas w pamiec nie moze, ona ma histeryke.

Ucisz sie juz, niedobra baba! Przeciez cie wiecej niz 20 lat rzucili, a ty ciagle jeszcze wlosy sobie urzywasz.

 

(Tlum. tylko dla "Kabaczka 13 krzesel" z https://life.ru/t/мнения/1019809/polsha_durnaia_ty_baba)

 

P.S. Opinia redakcji może nie zgadzac sie z opinia autora.   


Autor tekstu piosenki "Wróćcie Pamięć" rzeczniczka rosyjskiego MSZ Marija Zacharowa

11:13, nikola_piterski2
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 czerwca 2017

Картинки по запросу карикатура не влезай убьет

Mysliwiec NATO F-16 polskiego pochodzenia nad Baltykiem probowal zblizyc sie do samolotu, w ktorym lecial do Kaliningradu z eskorta, skladajaca sie z mysliwcow lotnictwa marynarki wojennej, minister obrony Rosji Sergej Szojgu.

Miedzy nim a rosyjskim samolotem stanal Su-27, ktory byl w eskorcie. Su-27 „pokazal” pilotowi uzbrojenie, kolyszac skrzydlami. 

Po tym F-16 wycofal sie...

11:03, nikola_piterski2
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 czerwca 2017

Картинки по запросу Kursk Mikolin pomnik

W dniu 22 czerwca, o godzinie 14.00, rozpocznie się długo oczekiwana przez nas uroczystość odsłonięcia pomnika poświęconego żołnierzom radzieckim, poległym w lutym 1945 roku podczas forsowania Odry. Remont tego obiektu był dla nas, a dla mnie szczególnie, wielkim wyzwaniem. Pomnik w Mikolinie jest największym i najpiękniejszym obiektem upamiętniającym poległych czerwonoarmistów na terenie naszego kraju. Sprostanie wszelkim trudnościom było dla nas trudnym sprawdzianem, jednak udowodniliśmy, że stowarzyszenie KURSK jest organizacją zdolną do realizacji wielkich i skomplikowanych projektów. Udowodniliśmy, że polski KURSK jest organizacją godną zaufania, zdolną dotrzymać słowa nego władzom lokalnym, sponsorom i ...poległym żołnierzom. 

Stowarzyszenie KURSK

P.S.  Pomnik zostal ustalony w 1945 roku w pamiec o wiecej niz 40 tysiacach zolnierzy radzieckich i oficerow, ktorzy zgineli przy forsowaniu rzeki Odra. W jego podstawie przedstawione lodzie, symbolizujace jednostki plywajace, na ktorych wojska Armii Czerwonej forsowaly wodna przeszkode. Z czasem pomnik silnie zestarzal sie, ale w 2016-2017 latach wolontariuszom z udzialem Rosjan udalo sie zebrac srodki i przywrocic monument.

W ceremonii odkrycia wezma udzial dyplomaci z Rosji, USA, Wielkiej Brytanii i Francji, przedstawiciele wladz lokalnych i spolecznych organizacji z Polski, Niemiec i Rosji.

09:25, nikola_piterski2
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 102
| < Lipiec 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
O autorze
clock for blog free скачать часы для сайта
Праздники сегодня Погода в Санкт-Петербурге - прогноз на завтра Санкт-Петербург. Исаакиевский собор